
Vi vil at folk skal oppdage Sixt som et annerledes bilutleiefirma, sier merkevaredirektør Ingvild Torp Pedersen.
For aller første gang har bilutleiefirmaet Sixt i Norge utviklet en kampanje som skal løfte frem det de kaller sin «småfrekk-premium»-posisjon enda tydeligere.
Kampanjen består primært av utendørs boards på norske flyplasser, med korte, småfrekke budskap for å vise at det faktisk er forskjell på leiebilselskaper.
- Vi vil at folk skal oppdage Sixt som et annerledes bilutleiefirma, som kombinerer høy kvalitet og servicegrad, med en leken og småfrekk tone, sier merkevaredirektør Ingvild Torp Pedersen i Sixt Norge.

Bak kampanjen står det kreative merkevarebyrået NoSleepTillBrooklyn, som fikk oppdraget med å tydeliggjøre merkevarestrategien og utvikle tilhørende konsept.
Under paraplyen «Overgå det vanlige» har faglig leder Aris Theophilakis og hans kolleger gitt merket en langt skarpere kant for å skjære gjennom støyen.
- Tysk premium blir fort stivt og selvhøytidelig, men Sixt har blitt markedsleder ved å være mer emosjonelle, med mer «twinkle in zee eye», og det mandatet har vi tatt videre – fremdeles innenfor merkets CI, sier Theophilakis.
Kampanjen, som allerede kan sees på boards i avgangs- og ankomstområder på blant annet på Oslo Lufthavn, er ifølge Sixt bare starten på et langsiktig arbeid for å bygge en langt mer distinkt merkevare i det norske markedet.





